Odrzutowy silnik szybowcowy JS1

WYWIADY I MEDIA

Fakty TVN

W Faktach TVN o akcji crowdfundingowej zorganizowanej na polakpotrafi.pl przez Reprezentację Polski przed wyjazdem na Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Australii, aby zebrać brakujące 80 000zł umożliwiające start polskiej Kadry.

Czwórka Polskie Radio

W Czwórce Kinga Tchorz, Konrad Partyka, Tomasz Hornik oraz Wiktor Czubski opowiadzieli o swojej pasji w środowej Strefie sportu. O przygotowaniach do Szybowcowych Mistrzostw Świata na Węgrzech. Warto przypomnieć, że dwa lata temu nasza reprezentacja drużynowo zdobyła medal.

Gmina Kostrzyn

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim Burmistrz Szymon Matysek gościł mieszkankę Gminy Kostrzyn, Kingę Tchorz, która trenuje szybownictwo. Pani Kinga w ostatnim czasie zajęła trzecie miejsce w 47. Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz została powołana do reprezentacji Polski na 10 Szybowcowe Mistrzostwa Świata Kobiet w Australii.

Gmina Kostrzyn

Mieszkanka Czerlejna przeleciała bez silnika 754 km bijąc rekord Polski w locie szybowcem. Kinga Tchorz, mieszkanka Czerlejna pobiła rekord Polski juniorów w klasie 15m w locie szybowcowym. Przeleciała ona 754 kilometry bez silnika, a jej lot trwał aż 8,5 godz. Start nastąpił z lotniska w Częstochowie, na które powróciła o własnych siłach.

Gmina Kostrzyn

Na oficjalnej stronie Gminy Kostrzyn o Wicemistrzostwie w Ogólnopolskich Zawodach Szybowcowych Ostrów Glide, które odbyły się w Ostrowie Wielkopolskim w bardzo zróżnicowanej i wymagającej pogodzie. Udział wzięło 40 pilotów z całej Polski

TVP Bydgoszcz

W TVP Bydgoszcz o jednej z największych imprez szybowcowych w Polsce, na którą przyjechali również piloci zza granicy, by na grudziądzkim niebie walczyć o tytuł Mistrza Polski w klasie Otwartej. Zawody potrwają niecałe dwa tygodnie, a widzowie będą mogli obejrzeć z bliska biorące w nich udział maszyny.

Gazeta Pomorska

W Lisich Kątach pod Grudziądzem trwają 46. Szybowcowe Mistrzostwa Polski. Zebrała się tutaj najwyższa liga zawodników. Wśród nich m.in. Sebastian Kawa: mistrz Polski, Europy i Świata. Są też panie, jak Kinga Tchorz, która na swoim koncie ma m.in. tytuł Wicemistrzyni Juniorów i rekord Polski w długości przelotu. Organizatorem podniebnych wyścigów jest Aeroklub Nadwiślański w Lisich Kątach.

Super Tydzień Chełmski

W sześcioosobowej reprezentacji Polski znalazło się troje pilotów z chełmskiej uczelni: Kinga Tchorz, Tomasz Hornik i Konrad Partyka. Swój udział poprzedzili licznymi treningami oraz kilkoma osiągnięciami, co pozwoliło im znaleźć się w gronie najlepszych. Drużynowo podium nie było, ale indywidualnie jeden ze studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zakończył zmagania z medalem.

Radio Centrum

Judyta Czyż z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego wygrała szybowcowe zawody w klasie Klub A, które zakończyły się w sobotę w Michałkowie. Czyż wyprzedziła o zaledwie punkt Kingę Tchorz. W klasie 18 metrów + 15 zwyciężył natomiast Paweł Wojciechowski z Aeroklubu Leszczyńskiego. W ostatniej konkurencji większość pilotów lądowała... w polu.

Powiat Poznań

Kinga Tchorz z Czerlejna w gminie Kostrzyn w ogólnopolskich zawodach szybowcowych, które odbyły się w Ostrowie – informuje strona Urzędu Miasta i Gminy Kostrzyn. Impreza składała się z pięciu konkurencji i startowało w niej czterdziestu zawodników, którzy musieli zmagać się ze zróżnicowaną pogodą, na przemian upalną oraz burzową. Wygrała Judyta Czyż i co warto pokreślić, zarówno ona jak i Kinga Tchorz były pierwszymi kobietami od 2009 roku, które stanęły na podium w tych zawodach.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit sed.

Follow us on